DOĞANIN EN GARİP HAYVANLARINDAN; AĞAÇKAKAN

Yine toplumsal hafızamıza çocukluğumuzdan beri yer eden figürlerden biri de Ağaçkakan’dır. Elbette ağaçkakan gibi normal hayatta neredeyse hiç görmediğimiz bu hayvanın belleğimizde bu kadar kalıcı olmasının sebebi de çizgi film karakteri Woody’dir.

 

AĞAÇKAKAN DÖVMESİNİN ANLAMI

Sivri gagası, saç gibi duran ve vücudundan farklı renklerde olan tüyleri, adeta bir pelerin gibi taşıdığı kanatlarıyla doğanın en güzel hayvanlarından biri olan ağaçkakan, ilk gördüğünde insana periler diyarından gelmişçesine bir his uyandırmaktadır.

Bu durum dünyanın her yerinde böyle gerçekleşmiş olacak ki ağaçkakan dövmesinin anlamı da sihirli güç demektir.

 

AĞAÇKAKAN DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Ağaçkakan denilince akla ilk gelen farklı renkleri vücudunda müthiş bir uyum içerisinde taşıyor olmasıdır. Bu nedenle dövmenizi kesinlikle renkli yaptırmanızı öneriyoruz. Hatta bulduğunuz ve hoşunuza giden bir ağaçkakan fotoğrafındaki modeli olmasa bile renkleri direk aktarıp, doğanın güzelliğinin vücudunuza yansımasını sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte ağaçkakanın yanına, onunla özdeş figürler koyup etkiyi güçlendirebilirsiniz. Örneğin bir ağaç modelini dövmenin yanına ekleyebilir, ya da kolunuzu bir ağaç gibi gösterip, kuşun buraya konduğu etkisini yaratabilirsiniz.