ÖNCELLİKLE DİKKAT ET!

Birçok genç, anlık bir hevesle sevgilisinin adını, baş harfini veya portresini vücuduna dövme olarak kazıtmaktadır ancak bir süre sonra işler istediği gibi gitmeyince o dövmeyle ortada kalmaktadır. Silinmesi ise oldukça pahalı ve zor bir iş olan dövmenin yaptırılmadan önce bu tarz meselelere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Herkes için o an sevdiği kişi sonsuza kadar yanında olacakmış gibi hissettirir ancak bazen çok küçük tartışmalar bile çiftleri sonsuza kadar ayırabilmektedir. Bu sebeple, ne kadar sevdiğinizi düşünürseniz düşünün, sevgilinizle ilgili bir dövme yaptırmadan önce mutlaka biraz daha sakin ve mantıklı bir kafayla düşünmeye ihtiyacınız olacaktır.

 

KARAR VERDİYSEN DEVAM EDELİM

Eğer sevgilinizle veya sevdiğiniz insanla ilgili bir dövme yaptırmakta ısrarcıysanız, devam edebiliriz. Ülkemizde genellikle, yazının başında da bahsettiğimiz gibi isim veya portre şeklinde dövmeler yaptırılmaktadır ancak bunlar gün geçtikçe sıradanlaşmaya başlamıştır.

Size tavsiyemiz, sizin için en özel olan o insan için özel bir çizim düşünmenizdir. Birlikte paylaştığınız ve ikinizin de unutamayacağı bir anı resmetmek de olabilir, ikinizin de sevdiği bir meyve de. Bu tamamen sizin aranızdaki etkileşime ve bu etkileşimden çıkan romantizme bağlıdır.

Tabi bahsettiğimiz tarzda bir dövmenin ikiniz için de ciddi anlamda bir mana taşıdığına öncelikle emin olmanız gerekir aksi takdirde dövmeyi yaptırdıktan sonra “Bu ne?” gibi bir soruyla karşılaşabilirsiniz.

 

HANGİ MOTİFLERİ KULLANMALIYIM?

Aşk dövmeler, romantik havasıyla farklı bir duruş sergilerken, bu duruşu biraz daha realize etmek yani örneğin üç boyutlu figürler kullanmak hiç de kötü durmaz, aksine vermek istediğiniz mesajın kuvvetlenmesini sağlayabilir. Bununla birlikte aşkın rengi olan kırmızıyı dövmelerinizde taban rengi veya sıçratma olarak kullanmanız da yine aynı şekilde anlatmak istediğiniz şeylerin etkisini arttırabilir.