Hemen herkesin çocukluğunda öğrendiği ilk taşıt olma özelliğini taşıyan bisiklet insanların bir kısmı için çocukluğa olan özlemin simgesiyken, diğer kısım için ise hala aktif olarak kullanılan ve kullanan insanların oldukça fazla zevk aldığı taşıtlardan biridir.

Yani bisiklet denilince bazı insanlar nostalji düşünürken bazı insanlar ise doğrudan yaşamın kendisini bisiklette bulurlar.

 

BİSİKLET DÖVMESİNİN ANLAMI

Bisikleti nasıl gördüğünüze ve sizin için hissettirdiği duygulara göre dövmenin anlamı da değişmektedir. Örneğin yazı başında bahsettiğimiz gibi çocukluğunuzdan bir simgeyi kullanarak içinizdeki çocuğu öldürmediğinizi göstermeye çalışıyorsanız buna göre bir bisiklet dövmesiyle, içinizdekileri vücudunuza rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Eğer bisiklet sizin için mazide kalmış bir figür değil de yaşamınızın önemli bir parçasıysa, yani doğa turlarından tutun da işe, okula bisikletle gidip gelen bir çevre ve sağlık dostuysanız da buna göre bir bisiklet modeliyle kendinizi anlatabilirsiniz.

 

BİSİKLET DÖVMESİ NASIL OLMALIDIR?

Genellikle klasik bisiklet çizimlerine, dövme stüdyolarında pek rastlanmamaktadır. Bunun sebebi fazla sade olmasıdır. Ancak bu bisikletle ilgili motif bulunmadığı anlamına gelmez.

Örneğin bisikletin sadece direksiyon kısmını yaptırarak da içinizdeki özgürlük aşkını anlatabilirsiniz. Tabii bisiklet modelleri tek başına da kullanılmamalıdır. Bisikletin süre geldiği yolu da en azından imgesel bir şekilde modelinize ekletmeyi başarabilirseniz, kim bilir belki hayatınızın seyrini bedeninize çizdirmiş olursunuz.

Seçeceğiniz modele göre renkli mi yoksa siyah bir dövme mi tercih edeceğinizin kararını da yine en iyi siz ve dövme sanatçınız verecektir.