BOKS ELDİVENİ…

Eski çağlardan bu yana yapılan boks sporu, özellikle Avrupa medeniyeti açısından oldukça önemlidir ancak birçok Avrupalı tarafından da tarihteki bir kara leke olarak görülür.

Bunun sebebi ise eski boks müsabakalarında rakiplerden biri ölene kadar maçın devam etmesidir. Ayrıca eldiven de kullanılmadığı için her iki taraf da daha fazla acı çekmektedir.

Günümüzde vandallığından en azından biraz daha arındırılmış olan boks, sadece rakibini devirmeye değil, bunu yaparken ayrı bir teknik de kullanmayı gerektirdiği için bir spor dalı olmuştur.

 

BOKS ELDİVENİ DÖVMESİNİN ANLAMI

Her ne kadar günümüzde eldiven kullanılarak yapıldığı için her iki tarafın da daha az hasar gördüğü bir spor haline gelse de boks, yine de en tehlikeli sporlardan biridir ve bedensel güçten ziyade cesur insanların uğraştığı bir spordur.

Bu sebeple boks eldiveni de boksu, yani cesareti, gücü ve hırsı temsil eder.

Dövüş sanatlarına kadınlara nazaran daha fazla ilgisi bulunan erkekler tarafından sıkça tercih edilen dövme modellerinden biridir.

 

BOKS ELDİVENİ DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Ringlerde görmeye alışık olduğumuz boks eldiveninin rengi genellikle kırmızıdır. Bunun sebebi ise, üzerine sıçrayan kanın rengini belli etmemesi içindir.

Hal böyleyken genellikle boks eldiveni dövmeleri de kırmızı olarak yapılmaktadır ancak siyah beyaz gölgelendirmelerle de yapılabilmektedir.

Sizi temsil ettiğini düşündüğünüz başka bir figürle birlikte de yapılabilen boks eldiveni dövmelerinde, sizin için özel renkler de seçebilirsiniz.