Dövme yaptırmaya karar vermek, hayatınızın en önemli adımlarından biri olarak çıkar karşınıza. Silinmesi oldukça zor ve zahmetli bir iş olan dövmenin, yapılması da bir o kadar uğraştırıcıdır. Ancak dövme yaptırmayı zaten aklına koymuş biri bu zahmeti zaten göze almış demektir.

Peki ya acısı?

Nedendir bilinmez insanlar arasında dövmenin çok fazla acı verdiği gibi söylemler dolaşmaktadır. İşin komik yanı ise dövme yaptırmış herhangi birinden bu lafları duymamaktır. Makineye bağlı bir iğnenin devamlı bir şekilde vücudunuza işlemesi, dışardan göz korkutuyor olabilir ancak stüdyoya gelip dövmeye yaptırmaya başlayınca işler biraz değişir.

Dövme yaptırmak insanlarda çok minimal bir acı hissi uyandırır. Yani hissetmekle hissetmemek arasında gider gelirsiniz. Kullandığımız tıbbi solüsyonlar sayesinde zaten ilk 15 dakika herhangi bir şey hissetmezsiniz. Sonrasında ise sürekli bir acı şeklinde değilse bile ufak bir ağrı şeklinde vücudunuzda tepkiler olabilir. Ancak bu ağrı da kesinlikle katlanılmaz derecede bir ağrı değildir.

Dövme yaptırmadan önce iyi bir uyku alırsanız kesinlikle acı veya ağrı çekmezsiniz. Eğer kadınsanız da regl dönemine denk gelmemesine dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Dövmeniz vücudunuzu kaplayacak şekilde büyük bir dövme ise de yine dert etmenize gerek yok çünkü bu tarz dövmeler seanslara bölünerek yapılır ve kullanıcılar yine acı çekmeden rahat bir şekilde dövmelerini tamamlayabilirler.