Dövme Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler

Siyah Sekizli Top Dövmesi

Siyah Sekizli Top Dövmesi

Dövme fiyatları hakkında insanlar bilgi sahibi olmadıkları için halk arasında yüksek meblağlardan bahsediliyor. Öncelikle bu önyargıları kırmak için neye göre fiyat belirlendiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Genelde dövme fiyatları ebatlarına ve işletmelerin azlığına ve çokluğuna göre değişmektedir. Ayrıca işçilik de çok önemli bir faktördür. Yani kolunuza çok büyük bir dövme yapmak istediniz diyelim; işçiliği kolay ve rekabet ortamı çok bu durum da size uygun bir dövme fiyatına mal olacaktır.

Telefon konuşmalarınız ya da internette ki görüşmeleriniz dövme fiyatı netliği hakkında kesin bilgi vermez. Çünkü vücudunuzda istediğiniz bölgeye hangi büyüklükte olacağına, sizin için en doğru olanını dövme yaptıracağınız kişi ile ortak bir payda da buluşup karar vermek olacaktır. Durum değerlendirmesi sonucunda ise dövmeciniz size gerekli dövme fiyatını söyleyecektir.


Dövme Fiyatları

Maymun Dövme Modeli

Maymun Dövme Modeli

Dövme fiyatları; genellikle dövmenin türüne ve büyüklüğüne göre hesaplanır. Ama yaptırmak istenilen dövme, işçilik bakımından zor ve zaman alıcı olmasıyla da maliyeti biraz arttırabilir. Dövme fiyatları dövmeyi yaptıracağınız şehre konuma ve rekabete göre değişmektedir. Bu nedenle yüz yüze gidip görüşmek ve istenilen dövme modeline göre dövme fiyatı almak daha sağlam bir fikir edinme yolu olabilir. Continue reading


Dövme Fiyatlarını Neler etkiler?

Panter Dövmeleri

Panter Dövmeleri

 

Dövme fiyatları etkileyen unsurlar genelde dövmenin türüne göre değişmektedir. Kalıcı dövmeler, geçici dövmeler, gölgeli dövmeler gibi. Kalıcı dövmeler geçici dövme fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır. Çünkü kalıcı dövmeyi yaparken kullanılan malzeme ve araçların maliyetleri de yüksektir. Bu hesap edilerek müşteriye ona göre dövme fiyatı verilir. Continue reading