Etiket Arşivi: tattoo

karga dovmesi 150x150 Dövme ve Tarihi tattoo dövme tarihi dövme geçmişi dövme fiyatları dövme

Siyah Karga ve Ağaç Dövme Motifi

Dövme, deri ile ahenk içinde, tamamı ile yok edilemeyen boya maddelerinin belirli teknikler ile insan derisine yapılan işaret ve desenlerinin genel adıdır. Dövme kelimesinin kökeni, tahiti dilinden gelen ve işaret koymak anlamına gelen ‘’ tau tau ‘’ sözcüğünden gelmektedir. Buradan ingilizceye geçerek değişime uğramış ve ‘’ tattoo ‘’ adını almıştır. Türkler de ilk olarak ‘’ dek ‘’ olarak adlandırılmıştır. Günümüz de ise ‘’ dövme ‘’ olarak bilinmektedir.  (daha&helliip;)

dovme fiyatlari16 Dövme Fiyatları Nasıl Hesaplanır? tattoo fiyatları tattoo dövme fiyatları dövme fiyatı nasıl hesaplanır dövme

Dövme Fiyatları

Dövme fiyatları hesaplaması dövmeyi yaptıracağınız stüdyoya göre değişmektedir. Örneğin; bir dövme stüdyosu dövme fiyatlarını hesaplarken dövmenin santimetresini 2 TL’den yaparken başka bir dövme stüdyosu santimetresini 3 TL üzerinden hesaplatabilir. Bu da genelde Ankara ve çevresinde ya da İstanbul ve etrafında birbirine yakın ücretlerde hesaplatılır.  (daha&helliip;)

1 300x287 Dövme Fiyatları   Kırlangıç Dövmesinin Anlamı tattoo dövme konuları dövme fiyatları dövme ankara dövme

kırlangıç dövme

Dövme fiyatları arşivi üzerinden kırlangıç dövmesinin anlamı adlı makaleyi incelemek için dövme fiyatları sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dövme fiyatları arşivi kırlangıç dövmesinin anlamı; Tek eşli kuş türünden olan kırlangıçlar sadakati, özgürlüğü, aile yaşantısını temsil eder (daha&helliip;)