GEYİK

Kimi zaman Noel Baba’nın önüne sürülmüş olarak, kimi zaman orman yollarının tabelalarında gördüğümüz geyik, coğrafi konumumuz itibariyle çok sık karşılaşmasak da hepimizin bildiği ve sevdiği hayvanlardan biridir.

Zarifliğiyle anımsadığımız geyik aynı zamanda oldukça saftır. Çevresindeki olaylara duyarsızlığı ve sessizliği de cabası. Bir de Ata Demirer’in çok güzel canlandırdığı ani kafa hareketleri var tabi.

 

GEYİK DÖVMESİNİN ANLAMI

Hareketleriyle şirin, duruşuyla zarif ve tavırlarıyla saf olan bu hayvan, dövme anlamı olarak barışın, duyarlılığın ve kibarlığın simgesidir. Genellikle kadınların tercih ettiği geyik dövmesi az da olsa erkekler tarafından da kullanılmaktadır.

Geyiğin esasında dövme üzerinde çok kullanılmayan bir diğer anlamı da, dalga muhabbetleri için kullanılan tabiridir. Özellikle erkek kullanıcılar geyik dövmesini bu anlamıyla tercih etmektedirler.

 

GEYİK DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Karakteristik boynuz yapısı özelliği sayesinde, geyiğin hem baş kısmını hem de tamamen gövdesiyle birlikte olan profilini vücudunuza yaptırabilirsiniz.

Geyik dövmesi yaptırırken hangi anlamı kullanıyorsanız, o anlama göre bir çizim yaptırmanız gerekir. Örneğin kibarlığın simgesi olan geyiği yaptırıyorsanız, sade bir siluet yeterli olabilecekken, dalga muhabbetleri anlamında yaptırıyorsanız, daha karikatürize bir çizim daha sağlıklı olacaktır.

Yine anlama göre renklendirmelerde de aynı sadelik ve abartıları tercih edebilirsiniz.