GİZLİ KODLAR

Gizli kodların doğuşu, neredeyse yazının bulunuşunun tarihi kadar eskidir. İnsanlar farklı sebeplerden kaynaklı, anlattıklarını veya yazdıklarını herkesin anlamasını istememişler ve bunun için farklı şifreler ve kodlar geliştirmişlerdir.

Kimi zaman da insanlar bu kodları kendilerine mutluluk veren, ama herkese bağıra çağıra anlatmak istemedikleri insanların isimleri veya mutlu oldukları olayları tanımlamak için kullanabilirler. Örneğin bir kişi sevdiği insanın adını soyadını vücuduna kazıtmaktansa baş harfleri kullanmayı tercih edebilir.

 

GİZLİ KODLARIN ANLAMI

Evrensel olarak kullanılan bazı gizli kodlar, birçok kişi tarafından bilinse de yani esasında gizli pek yanı kalmasa da yine birçok insanda merak uyandırdıkları için ve uzun uzun anlatılacak şeyleri kısalttıkları için tercih edilmektedir. Bu kodlar genellikle, İngilizce dilinde üretilmiştir.

Çoğu yerde karşılaşağabileceğiniz bazı kodları ise şunlardır;

AFFA: Angel Forewer, Forewer Angel (Melek sonsuza kadar, sonsuza kadar melek)

VL: Vida Loca(Benim çılgın hayatım)

HATE: (Mutluluk sonsuza kadar)

 

GİZLİ KOD DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Eğer klasik bir gizli kod dövmesi yaptıracaksanız, klasik figürlerden şaşmamanızı öneriyoruz. Sadece beğendiğiniz bir yazı stilini ek olarak tercih edebilirsiniz.

Sizin için ayrı anlamı olan ve sadece sizin ve yakınınızdakilerin bileceği bir kodlama yapmak istiyorsanız ise yaratıcılık tamamen sizin elinizde. Anlama göre dilediğiniz renklendirmeyi ve figürleri kullanabilirsiniz.