KARGA’YA GENEL BİR BAKIŞ

İnsanların genellikle birbirlerini kötülemek için kullandığı hayvan türlerinden biri de karga. Ancak her kötülenen kötü müdür? Bu sorunun cevabını yazımızın sonunda bulacağımızı düşünüyorum.

Atasözlerimize bile konu olmuş olan karga, kimi zaman sesinin kötülüğüyle öne çıkarken kimi zaman ise kötü kılavuzluğuyla anıldı. Çirkin olarak da bilinen kargalara objektif bir gözle bakmayı hiç denediniz mi?

İri yapısı, simsiyah tüyleri ve sanki bir marangozun elinden çıkmış gibi biçimli ve düz gagasıyla aslında hiç de kötülendiği gibi bir hayvan olmadığını göreceksiniz.

 

KARGA’NIN DÖVME ANLAMI

Karga’nın özellikleri gibi dövme anlamı da muhtemelen sizi şaşırtacaktır. Çünkü karga dövmesinin insanları kötülüklerden koruduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda kötü talihi ve nazarı da üzerinizden atabileceğine inanılır.

 

KARGA DÖVMESİ NASIL YAPTIRILMALIDIR?

Biçimsel olarak kuş dövmeleri arasında rengini haliyle en iyi yansıtan hayvanlardan biri olan karga, yine kuş dövmeleri arasında en ideal dövme modeli olarak da gösterilmektedir.

Vücudunuzun her yerine yaptırabileceğiniz karga dövmesini, kendinizden bir anlam katmak için, farklı bir objeyle, mesele fotoğrafımızda görebileceğiniz gibi bir ağaçla birlikte de yaptırabilirsiniz.

Unutmayın ki en güzel dövme, size özel olan olacaktır.