DOĞAL YAŞAMDA KEÇİ VE DÖVMESİ

Keçiler en inatçı hayvanlar olarak bilinirler. İnatçılığı ile bütünleşen kişiler kendilerini dışarıya ifade etmek için keçi dövmesini tercih ederler. Bu tercihin bir diğer sebebi de inat kadar keçilerde bulunan denge unsurunun da bastığı ağırlıktır. Hayata dengeli bakan ve eşit davranışlar sergileyen bireylerin tercihi keçi dövmesidir. Atik olmalarıyla da bilinen keçiler, bu özelliklerini hiç beklenmeyen anlarda yansıtırlar. Zaman zaman ani hareketlerinizden ve tepkilerinizden dolayı insanların size şaşırdığı oluyorsa, kesinlikle kişiliğinizde bir keçi yatıyor demektir..

Keçi dövmeleri cinselliği de temsil eder. Cinselliği yoğun olarak yaşayan veya yaşamayı arzu eden bireyler de bu dövmeyi yaptırırlar. Keçi dövmesi cinsel erişimi de anlamlarında taşıdığı için farklı anlamların bir bütünü olduğu düşünülür. 

 

KEÇİ DÖVMESİ YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Keçi dövmesi yaptırırken şeklin tasarımı çok önemlidir. Kaliteli ve iyi işçilikle uygulanmayan bir keçi dövmesi, ana hatlarıyla kendini belli edemediği takdirde başka hayvanlara benzetilecektir. Keçi dövmesini estetik hale dönüştürmek için önceden derin bir araştırma yaparak arzu ettiğiniz tasarıma ulaşabilirsiniz. Keçi dövmesini isteğe bağlı olarak renkli veya renksiz yaptırabilirsiniz. İyi bir çizimle vücudunuzda kendisine yer bulacak keçi dövmesini, sade şekilde kullanabileceğiniz gibi, sonrasında veya ilk dövme sırasında başka bir figürle birleştirerek, kişiliğinizin yansıtamadığınız diğer yönlerini bu sayede yansıtabilirsiniz.

İnatçılık, denge, atiklik ve cinselliği temsil eden keçi dövmesi derin anlamlar ifade eder. Bu sebeple; dövmeyi yaptırmadan önce sizi en iyi yansıtan özelliğinizi düşünmeli ve ona göre dövme model arayışına girmelisiniz. İster üç boyutlu, ister renksiz yaptıracağınız keçi dövmesinin tasarımı olmasa bile tasarım fikrinin size ait olması, dövmeyi sizin için çok daha anlamlı kılacaktır.