KEDİNİN TARİHTEKİ ANLAMI

Kedi özellikle antik mısırda mistik güçleri olduğuna inanılan bir hayvandı. Özellikle renkli gözleri ve gözlerinin parlaması, onların ruhani güçlerle bağlantı kurduğu inanışını yaygınlaştırmıştı.

Bizim kültürümüzde ise, kedinin 9 canlı olarak tarif edilmesi, onun dayanıklılığının ve çevikliğinin dile getirilmesi, örneğin “Kedinin dört ayaküstüne düşmesi” gibi kavramlar kediye farklı anlamlar yüklemiştir.KEDİ DÖVMESİNİN ANLAMI

Kedi dövmeleri genellikle kedileri çok seven insanlar tarafından tercih edilir. Kedilerin bağımsız olması, 9 canlı olarak bilinmesi ve her olayda tekrar toparlanması kedi dövmesinin beğeni kazanmasının sebeplerindendir. Kedi olan evde iyi şans olur düşüncesi ile şansa inanan kişiler de kendilerine şans getirmesi için kedi dövmesi yaptırırlar. Bazılarına göre ise kedi kötü şans getirmektedir.

Kedi dövmeleri doğurganlığı da temsil ettiği için genellikle bayanlar tarafından tercih edilir. Ancak kedinin gücüne inanan ve kedileri çok seven erkekler de kedi dövmesini tercih eder.

 

KEDİ DÖVMESİ NASIL UYGULANMALI

Kediler, nedendir bilinmez toplumun bir kısmı tarafından çok sevilirken, bir diğer kısmı tarafından ise aynı derecede kedilerden nefret edilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi kimileri için şans olan kedi, kimileri için de şanssızlıktır.

Bu sebeple kedinin size hangi özelliğiyle hitap ettiğini belirleyip, kafanızda buna göre bir biçim oluşturup, ardından dövme sanatçılarına başvurmanızda fayda vardır.

Kafanızda belirleyeceğiniz özellik, aynı zamanda kedi dövmesinin renkli olup olmayacağını da netleştirecektir.