Kertenkeleler kimileri için sevimli kimileri içinse ürkütücü hayvanlardır. Kişinin beğenisine ve kişiliğine bağlı olarak kertenkele dövmesi yaptırabilir. Kertenkelelerin beklenmeyen bir durum karşısında kuyruğunu bırakıp gitmeleri ve kuyruğunun bir ay içinde yeniden oluşması bu hayvana mistik bir hava katar.

 

NEDEN KERTENKELE DÖVMESİ?

Kertenkele dövmesi yaptıran kişi yaşamı olduğu gibi yaşayan ve her şeyi olacağına bırakan bir kişiliğe sahiptir. Beklenmedik bir durumda bir parçasını bırakıp giden kertenkele, kendini koruma yöntemini de en iyi şekilde geliştirmiştir. Herhangi bir olumsuz durumda korunduğuna inanan kişiler bu dövmeyi tercih eder. Her zaman her olaya açık olduğunun göstergesidir. Eski çağlardan gelen bir inanışa göre kertenkele görmek değişik olayların habercisidir. Dolayısıyla kertenkelenin gizemine inanan kişiler genellikle bu dövmeyi tercih eder.

 

KERTENKELE DÖVMESİ NASIL UYGULANMALIDIR?

Kertenkele dövmesi günümüzde üç boyutlu dövme uygulaması ile gerçekçi ve renkli şekilde uygulanabilir. Kertenkelenin ağzında yakaladığı bir böcek dövmesi de gücü ve hayatın döngüsünü simgeler. Kertenkele dövmesi yaptırmadan önce şekillere ve hangi dövme çeşidi ile yapılacağına iyi karar verilmesi gerekir. Bu dövmenin üç boyutlu yapılması gerçeği yansıtacağı için daha çok tavsiye edilir. Yeşil renkte uygulanan üç boyutlu kertenkele dövmesi çevrenizdekilerin beğenisini kazanır.

Ancak kaliteli ve işinde başarılı bir dövme sanatçısı arzu edilen görüntüyü size verebilir, aksi halde kalitesiz bir işçilik, sizi sonrasında rahatsız eder.