KOL BALIĞI

Kol Balığı, eski çağlardan sazan balığının torunlarından diyebileceğimiz, köklü, sevimli ve güzel bir balıktır. Günümüzde doğal ortamlarında pek fazla bulunmasalar da akvaryumların vazgeçilmez yıldızlarından biri olmuşlardır. Kırmızı, siyah, beyaz ve gümüş başta olmak üzere, bu renklerin tonlarında birçok farklı renge sahiptir.

 

KOL BALIĞI DÖVMESİNİN ANLAMI

Tarihten bu güne dek azmiyle yaşayabilmiş en eski hayvanlardan biri olan kol balığı, bu anlamda azmi, mücadeleyi ve başarıyı temsil etmektedir. Bununla birlikte bir balık figürü olduğu için denizlerin enginliğini ve bilgeliğini de yansıtmaktadır. Genellikle özgür ruhlu bireyler tercih etmektedir.

 

KOL BALIĞI DÖVMESİ NASIL OLMALI?

Kol balığını dövme anlamında cazip kılan en önemli etkenlerinden biri renktir. Onlarca farklı renkte bulunan kol balığı, bu anlamdaki estetikliği ve sevimliliğiyle insanların gözüne çarpmış olup son 30 yıldır aktif olarak özellikle renkli dövmelerde kullanılmaktadır.

Renkleriyle kendini var eden bu balığı renksiz olarak bedeninize işletmek talihsiz bir karar olacaktır ki piyasadaki örneklerinde tamamen siyah olan bir kol balığı dövmesine rastlamanız oldukça zordur. Sade bir kol balığı dövmesi istiyorsanız bile, siyah çizimin yanında farklı renklerdeki tonlamaları da kullanmanızı öneriyoruz.

Bu konuda en iyi önerileri istediğiniz desene göre, dövmecinizden edinebilirsiniz.