KÖPEK BALIĞI

Denizlerin korkulu canavarı, üzerine filmler çekilen ve her yıl binlerce insanın ölümüne sebep olan etçil balıkların dövmesini mi yaptırmak istiyorsunuz? Şöyle buyrun;

 

KÖPEK BALIĞI DÖVMESİNİN ANLAMI

Her ne kadar biz köpek balıklarını –Hollywood sağolsun- vahşi, gördükleri her insana saldıran, sürekli et yiyen acımasız hayvanlar olarak bilsek de unuttuğumuz yanları da elbette var. Muhteşem koku alma yetenekleri sayesinde avını kilometrelerce öteden takip edebilen, kurnazlığı sayesinde farklı yollardan avına yaklaşabilen köpek balıkları, özellikleri gibi zekayı, zulmü ve özgürlüğü temsil eder.

 

KÖPEK BALIĞI DÖVMESİ NASIL OLMALIDIR?

Özellikle kıyı şeridinde yaşayan erkekler tarafından tercih edilen köpek balığı dövmesi çizimlerinde, balığın tüm vücudu çizilmez. Ya dişlerinin vurgulanmış bir şekilde gösterildiği kafa kısmı ya da sırtındaki korku veren çıkıntısı figürize edilir.

Köpek balığının korkutuculuğunu öne çıkarmak isteyen kullanıcılar, Üç boyutlu bir dövmeyle istediklerini elde edebilirler.

Klasik ve korkutucu bir model olduğu için de sıcak renklerden kaçınılmalıdır. Mavi tonlamalarla balığın doğası öne çıkarılabilir.