KÖPEKLERİN SADAKATİ…

Tarihin, insanlar tarafından evcilleştirilen ilk hayvanlarından biri olan köpekler sadakatlerinden, dostluklarından ötürü insanların evlerinde bir arkadaş konumuna gelir ve ölene kadar yanlarında eşlik eden hayvan olarak anılmaktadır. Köpeklerin, sahibine bağlılığı ve hayatını sahibine adaması en sevilen hayvanlardan olmasını sağlamıştır. Ayrıca köpeklerin yeraltından mesajlar getirdiğine inanılır.

 

KÖPEK DÖVMESİNİN ANLAMI

Köpek dövmesi yaptıranlar genellikle köpeğini kaybetmiş ve anısına kendi köpeğinin resmini yaptıranlardır. Kaybettiği köpeğini sonsuza kadar kolunda veya göğsünde taşımak, kişiye huzur ve vicdan rahatlığı verir. Bunun dışında, köpek dövmesi sadakati ve arkadaşlığı temsil ettiği için insanları seven ve sadakate önem veren kişilerce de yaptırılır.

 

KÖPEK DÖVMESİ NASIL UYGULANMALIDIR

Köpek dövmesi genellikle renksiz yapılır ancak günümüzde üç boyutlu dövmeler sayesinde istenilen görüntünün gerçekçi olması için köpek figürü renkli ve gerçekçi şekilde yapılabilir.

Köpekler insanların en yakın dostudur kavramından yola çıkılarak hayatta köpeğine herkesten çok değer veren insanlar da bu dövmeyi çok tercih eder. Hayattaki en yakın, sadık arkadaşı olarak gördüğü köpeğini vücudunda taşıyarak insanlara da önem verdiği canlıyı dövmeleri ile göstermek isterler.