KURU KAFA FİGÜRÜ

Kimileri için korkutucu, kimileri için gizemli, kimileri için de çok estetik görünüm veren kuru kafa figürleri günümüzde çok popüler olmuştur. Kuru kafanın gizemi ve değişik modeller ile tasarlanabilmesi ise figürün beğenilirliğini arttırır.

 

KURU KAFA DÖVMESİNİN ANLAMI

Kuru kafa dövmesi popülerliğe bağlı olarak son günlerde yaygınlaşmıştır. Bu dövmenin anlamı gizem ve ölümdür. Ölümden korkulmadığının bir diğer ifadesi olarak görülen kuru kafa şekli, değişik tasarımlarda kişilerin vücutlarında yer edinir. Genellikle siyah renkte tercih edilen kuru kafalar erkekler tarafından çok tercih edilmektedir.

 

KURU KAFA DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR

Kuru kafa dövmesinin yanında değişik figürler de eklenebilir. Örneğin kuru kafa ve melek dövmesi veya kuru kafa ve kılıç dövmesi tezatlığın yanında estetik açıdan hoş bir görünüm verir.

İstenilen boyut ve şekilde tasarlanan kuru kafa dövmesi uygulanan kişide ölüm korkusunu yenme ve cesareti simgeler. Kişi çevresindekilere karşı sağlam ve cesur olduğunu vurgular. Kuru kafa dövmesinin en çok tercih edildiği yer omuzlar ve kollardır. Kolun boyutuna ve genişliğine göre kuru kafa modelinde değişik uygulamalar yapılabilir.