Kimilerine göre atamız, kimilerine göre ise serseri hayvanlar olsalar da, herkesin güldüğü ve sempatik bulduğu maymunu elbette dövme olarak tercih edenler de vardır.

Peki, neden maymun dövmesi?

Maymunlar akıllı varlıklardır. Oldukça zeki olan maymunlar sadık birer arkadaşlardır ve iyi oyunculardır. Yaptıkları hareketler ile birçok insanın dikkatini çekerler. Eğlenceli ve hareketli bir yapıları bulunmaktadır. Maymunlar yalnızca dövmede değil, mitoloji, astroloji, sanat gibi birden fazla bölümde yer alan hayvanlardır.

Japon kültüründe tanrının ileticisi olduğuna inanılan maymunlar dövme modelleri olarak sıklıkla kullanılmaktadırlar. Evliliğin, hastalıklardan korunmanın ve doğumun sembolüdürler.

Dövme modellerini sitemizden bulabileceğiniz maymun dövmeleri, birçok insan tarafından yaptırma konusunda ön yargıyla yaklaşılan modellerden biri olsa da, eğlenceli ve renkli bir kişilik sahibi iseniz, bu karakterinizi daha güçlü ortaya çıkaracak ve birçok ortamdaki özgüveninizin daha da artmasını sağlayacak bir figür olarak hayatta size katkı sağlayacaktır.