BİR ÇİÇEKTEN ÖTESİ; PAPATYA

İnsanların genellikle en sevdiği çiçekler arasında yer alan papatya, rengi ve yapısıyla da estetik durduğu için ayrıca tercih edilmektedir. Beyaz ve sarı renklerinin belki de en güzel harmanını sunarak bizlere baharı müjdeleyen bu güzel çiçek aynı zamanda, herhangi bir yetiştirmeye gerek kalmadan kırlarda veya küçük bir çim birikintisinde kendi kendisine boy verdiği için de herkesin bildiği, ve güzelliğinden herkesin rahatça faydalanabildiği bir çiçektir.

 

PAPATYA DÖVMESİNİN ANLAMI VE UYGULANIŞI

Papatya dövmesi masumiyeti simgelediği için genellikle genç kızlar tarafından çok tercih edilir. Kola, omuza ve bileklere uygulanan papatya dövmesi beyaz veya renksiz şekilde uygulanabilir. Beyaz papatya dövmesi genellikle kişinin düşünme aşamasında olduğunu gösterir. Karar verme ve düşünme aşamasında yaptırılan dövme zaman geçtikten sonra yanına farklı motiflerde ekleme yapılabilir. Renkli uygulanan papatya dövmeleri ise kişinin güzelliğini vurgular.

Papatya dövmesi seçerken hangi renk papatyayı seçeceğinize dair doğru karar verilmelidir. Renginden dolayı farklı bir ifadeye sahip olan papatyalar için dövme sanatçınız ile konuşabilir ve değişik figürlerle de farklı tasarımlar elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte papatya figürüne farklı figürler ekleyerek hem dövmenizi hem de anlamını genişletebilirsiniz.