POSEİDON KİMDİR?

Efsaneleri günümüze kadar ulaşan Yunan Mitolojisinin ana karakterlerinden biri olan Poseidon, döneminin deniz, deprem ve at tanrısı olarak bilinse de bu özelliklerden deniz tanrısı olması özelliği daha ağır basmaktadır.

Aynı karakter Roma Mitolojisinde de Neptün olarak bilinmektedir.

En önemli figürlerinden biri de kullandığı silah olan üç dişli bir yabadır ve bu yabanın mitolojideki ismi de Trident’dir.

 

POSEİDON DÖVMESİ NEYİ TEMSİL EDER?

Hırsı ve gücü temsil eden Poseidon’ un dövmesi de aynı anlamlara gelmektedir. Özellikle elinde tuttuğu yaba olarak bilinen Trident’le birlikte yaptırılan Poseidon dövmesi, mutlak gücün timsalidir. Çünkü mitolojiye göre Poseidon dünya üzerindeki depremlerden sorumluydu ve bu depremleri Trident aracılığıyla yapmaktaydı.

Yine hırsı için Atlantis şehrini yok eden Poseidon’ un asıl amacı ise dünyanın en güzel şehrini yaratmaktır. Yani aslında bu güç arkasında yeni bir yaratıcılığı da barındırmaktadır.

 

POSEİDON DÖVMESİ NASIL OLMALIDIR?

Denizlerin tanrısı olan Poseidon’ un dövmesi siyah beyaz olabileceği gibi, mavi tonlamalarla kuvvetlendirilebilir. Poseidon dövmesiyle birlikte Trident dövmesi yaptırmayı da düşünüyorsanız, bu bölgede de kırmızı gölgelendirmeler, Trident ’in etkisini kuvvetlendirebilir.