ÖZEL RAKAM DÖVMELERİ

Rakamlar dövme olarak kullanıldığında çok geniş yelpazede değişik anlamlar alırlar. Kişiler kendi doğum tarihlerini veya sevdikleri kişilere ait özel tarihleri vücutlarında sonsuza kadar taşımak isterler. Evlilik tarihi, çocukların doğum tarihleri, özel bir güne ait tarih veya kişilerin uğurlu sayılarına ait dövmeler kadın ve erkekler tarafından tercih edilir. Özellikle ünlü kişilerin tercih ettiği rakam dövmesi günümüzde popülerliğini arttırmıştır. Angelina Jolie; çocuklarının doğum tarihlerini ve saatlerini koluna sırasıyla dövme olarak yazdırmıştır.

 

RAKAMLARIN DÖVME ANLAMLARI

Rakamların kendilerine ait anlamları mevcuttur. 1 rakamı; beraber ve birlik olma, 2 rakamı; önsezilerin kuvvetli olduğunu, 3 rakamı; değerli ve kutsal olmayı, 4 rakamı; insanlığı ve dünyanın oluşumunu, 5 rakamı; Tanrı’nın sayısını, 6 rakamı; bireylerin ne fazla ne de az olduğunu anlatırken, 7 rakamı; bereket, bolluk ve mükemmeli, 8 rakamı; zenginliği, 9 rakamı; bütün olmayı, 10 rakamı ise her yönden dolu olmayı ifade eder. Bu anlamlar rakamları birleştirdiğinizde ise farklı ifadeler oluşturur. Siz de uğurlu sayınızı veya kendinizi ifade eden sayıları dövme olarak vücudunuza yaptırabilirsiniz.

 

RAKAM DÖVMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Kişiler bazen uğursuz olarak tanımlanan 13 sayısını da uğursuzluktan kurtulmak için dövme şeklinde uygulatır. Ancak 13 sayısı günümüzde birçok insanın uğurlu sayısıdır. Dolayısıyla; ister uğurlu sayınız olsun, ister geçerli bir anlamı olsun kendinizi ifade eden dövmeyi uygulatmanız gelecekte dövmeden rahatsız olmamanız için önem taşır.

Sizin için özel bir tarihi veya rakamı farklı şekillerde tasarlayarak vücudunuza çizdirebileceğiniz gibi, başka bir figürle de kullanarak anlamını vurgulayabilirsiniz.