CESARET TİMSALİ: YILAN

Asırlardır en fazla korkulan hayvanlardan biri olması sebebiyle, en kötü atıfların yapıldığı yılan, gerçekten bu atıflara değecek şekilde yaşayan bir canlıdır.

Avına fark edilmeden sinsice yaklaşması, bir anda ortaya çıkıp atak özellikleri sayesinde zehrini salması, onu karşı konulamaz güçlerden biri haline getirmiş ve tarih boyu kötü bir yaratık algısına hapsetmiştir.

 

YILAN DÖVMESİNİN ANLAMI

Hem kendinden büyük hayvanlara karşı olan cesareti, hem de karşısına çıkabilenlerin barındırdığı cesaretten ötürü, yılan dövmesi de cesaret anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda bilgeliğin ve gücün de simgesi olan yılan, her ne kadar korkulan bir hayvan olsa da insanlar tarafından sıkça tercih edilen dövme modelleri arasına girmiştir.

 

YILAN DÖVMESİ NASIL OLMALI?

Avını uzun kıvrımları sayesinde ele geçiren yılanı, örneğin kolunuza dolanmış bir biçimde çizdirebilirsiniz. Eğer bu tarz bir çizim düşünmüyorsanız, yılanın kafa bölgesinin çizimine önem vermeniz gerekir.

Derisinin pullarını da çizdirerek hem etkiyi arttırıp hem de profesyonel bir çalışma ortaya koyabilirsiniz. 

Yılan dövmesi tercihe göre 3 boyutlu şekilde yapılabilir. Aynı zamanda renklendirmesinde de verilmek istenen mesaja göre özgünleşilebilir.